Ses Sistemi Kiralama

 

 

Bay Medya, müşterilerinin açılış organizasyonu, fuar organizasyonu, temel atma töreni ve birçok organizasyonuna ses sistemi kiralama hizmeti vermektedir. Ses sistemi kiralama seçeneği sayesinde müşterilerin konuşma ya da müzik gibi etkinliklerinde en iyi şekilde verim sağlamaktadır.

 

Ses sistemi kiralama işlemi çok basittir. Müşterilerin talebine göre öncelik olarak etkinlik alanının kapalı ya da açık alan olmadığına bakılır. Ardından ortama en uygun olacak şekilde ses sistemlerinin bir haritası çıkarılır. Çevresel sesler ve konuşmacının seslerinin en uygun şekilde verilmesi için çıkarılan haritaya göre ayarlamalar yapılır. Dinleyicilerin bulunacağı alanlar belirlenerek sesin her noktaya ulaşması için gerekli şiddet ölçümleri yapıldıktan sonra yankı ve dengesiz bas-tiz durumunun önüne geçilmesi için denemeler gerçekleştirilir. Bu denemelerde en önemli kısım, sirkülasyonun azaltılması, en uygun bas-tiz dengesinin yakalanması ve her noktaya en uygun miktarda ses verilmesidir. Arka kısımlarda ya da uç noktalarda bulunan katılımcılara ses ulaştırılması için ek hoparlör ve ses sistemi yerleştirilir. Ancak bu kısımda da özen gerekmektedir. Çünkü iki farklı noktadan verilecek olan ses, yankı veya gecikmeden dolayı oluşacak dalgalanmaya sebebiyet verebilir. Bu tür sorunların önüne geçilmesi gerekir.

 

Ses sistemi ilk aşamada kurulduktan sonra çeşitli tonlarda sesler denenerek ses aktarımının nasıl olduğu kontrol edilir. Yüksek basta oluşan dalgalanma veya yüksek tizlikte oluşan rahatsız edici ses ile birlikte ses sisteminde bulunan arızdan ötürü oluşan uğultu veya cızırtı gibi hataların giderilmesi en önemli noktalardan birisidir. Yüksek kalite ve zengin tona sahip seslerin elde edilme işlemi kontrol cihazları ve ses kısmında uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Ses sistemlerinde en iyi şekilde verim alındıktan sonra yankıya sebep olabilecek durumlar önlenir. Ölü nokta gibi sesin ulaşmadığı veya az ulaştığı kısımlar gerekli ayarlamalar yapılarak ortadan kaldırılır.

 

Tüm bu işlemlerden sonra görüntü kirliliğinin önlenmesi için kablolar, çeşitli aparatlar yardımı ile gizlenir ve mümkün olduğunca az kanal üzerinden ses sistemleri arasından dağıtılır. Dağıtım işleminde kablolarda herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilerek yıpranmış veya bağlantı sorunu yaşayan kablolar yenileri ile değiştirilerek kontrol edilir.

 

Ses sistemi kiralama işlemi sadece bunlarla bitmez. Gösteri veya etkinlik başladıktan sonra tüm sistemler deneyimli personeller tarafından kontrol edilerek yaşanabilecek sorunların önüne geçilir veya olağanüstü durumlarda hızlı çözüm sunularak sorunlar hızlı bir şekilde çözülür.

 

Etkinliğin bitmesinden sonra sistemler son kontrol işleminden sonra müşteri memnuniyetinin getirdiği gurur ve sevinç ile ses sistemlerinin sökülmesi adımına geçilir. Ses sistemi kiralama bizim için sadece bir iş değildir. Bunu bilerek maksimum önem ve minimum zararla etkinliklerinizde sizlere yardımcı olmaktayız.